Príprava bývania na Vianoce môže byť zábavná, ale aj trochu stresujúca. Je zrejmé, že chcete, aby váš domov vyzeral čo najlepšie, a aby sa u vás všetci prichádzajúci hostia cítili príjemne, avšak, sviatočný čas nie je vhodný na extra zásadné zmeny v domácnosti. Zamerajte sa teda iba na tie časti vášho domu, kde budú vaši hostia tráviť čas. Naše 4 jednoduché triky vám pomôžu pripraviť váš domov na Vianoce a prichádzajúcich hostí.

Prečítajte si aj: Pozor na podvody s nehnuteľnosťami

pripravte váš domov na Vianoce a hostí

Zabezpečte osvetlenie príjazdovej cesty

Slnko zapadá v tomto ročnom období naozaj skoro, takže je dôležité zabezpečiť, aby bol vchod do vášho domu dobre osvetlený. Ak máte veľký predný dvor, zamerajte sa na vchod a cestu vedúcu k nemu. Nainštalujte verandové svetlá alebo v prípade potreby, vymeňte žiarovky. Ak čakáte návštevu, roztiahnite žalúzie na predných oknách, aby vaši hostia už zďaleka videli teplo vášho domova. Ide o skvelý spôsob, ako vytvoriť pocit vítaného očakávania.

Tip pre lenivcov: Najjednoduchší spôsob, ako osvetliť príjazdovú cestu, chodník do dvora či dvor samotný, je použitie solárneho svetla. Zvyšok práce dorobí slnko! 🙂

osvetlenie domu

Udržujte poriadok

Ako hovorili naše babičky: Čistá dlážka robí čistý dom. Povysávajte, utrite podlahu aj prach a vaši hostia sa budú u vás cítiť príjemne. Ak máte koberce, taktiež ich vyčistite a povysávajte. Viete, ako sa hovorí: „Každý deň si upraceš, jeden deň si neupraceš a príde ti návšteva…“ 

vianočná obývačka

Venujte extra pozornosť kúpeľni 

Kúpeľňa je miestnosť, do ktorej počas návštevy zavíta nejeden hosť. Preto jej venujte extra pozornosť. Kúpeľňu môžete dozdobiť kvetmi alebo inými sviatočnými dekoráciami, alebo zaveste obraz na stenu. Uistite sa, že nádobku s mydlom máte plnú, náhradný toaletný papier položte na viditeľné miesto.

kúpeľňa

Vytvorte priestor priateľský k deťom

Ak máte v rodine deti, myslite na ne. Snažte sa váš domov zariadiť čo najústretovejšie k deťom, zaistíte tým tiež skvelý čas ich rodičom. Ak máte deti rovnakého veku ako vaši hostia, máte šťastie. Ale ak nie, pouvažujte nad pridaním niekoľkých ohľaduplných prvkov, vďaka ktorým budú rodičia pohodlnejší a deti spokojnejšie. Nakúpte nejaké hračky, ktorými zaženiete nudu a zabezpečíte pozornosť detí. Odložte všetko drahé, rozbitné alebo nestabilné. Takto môžete vy a rodičia relaxovať a nemusíte sa obávať žiadnych bezpečnostných rizík. 

hrajúce sa deti