V poslednom období sme trávili doma viac času ako kedykoľvek predtým. Ak chcete svoj čas naplno využiť, prinášame vám 5 jednoduchých spôsobov, ako osviežiť váš domov, aby vám aj naďalej prinášal radosť do každodenného života. Prečítajte si aj: Home stagging: Skryté umenie pri predaji domu.

 

1. Využite prirodzené svetlo

V lete máme dostatok slnka – otvorte žalúzie a vyhrievajte sa v prirodzenom svetle. Ráno namiesto zapnutia svetla odhrňte závesy alebo žalúzie, slnečné svetlo vám zlepší náladu a trochu ušetríte aj za elektrinu. Nemáte v izbe veľa okien? Použite veľké zrkadlá, ktoré svetlo odrážajú po miestnosti a zároveň spravia priestor opticky väčším. 

prirodzené svetlo

2. Svetlé odtiene zaženú stiesnenosť

Biely alebo béžový gauč je dokonalým miestom na leňošenie počas leta. Svetlý, biely alebo jemne šedý nábytok je výborným spôsobom, ako osviežiť váš domov. Svetlé, neutrálne stoličky odrážajú svetlo a nezahrejú vás. Ak nechcete investovať do nového nábytku, zaobstarajte si sezónne návleky.

3. Nechajte sa inšpirovať prírodou

Začleňte do svojej dekorácie ľahké prírodné materiály ako prútie, tkané košíky, bavlnené závesy. Vymeňte ťažké prikrývky za ľahké letné a farebné. Pridaním zemitých materiálov do vášho domu prírodu vnesiete aj dovnútra a je to jednoduchý spôsob, ako osviežiť váš domov. 

4. Svieže farby oživia váš domov

Zimný čas pochmúrnych a náladových odtieňov ako šedá a čierna pominul, je najvyšší čas vymeniť ich za letné, svieže a teplé farby. Oranžová, ružová, žltá, alebo aj zelená sú všetko ľahké farby, ktoré pripomínajú slnko a sviežosť obsiahnutú v prírode. Vykročte zo svojej komfortnej zóny a obklopte sa morom žiarivých odtieňov. 

5. Doneste do domu trochu prírody

Niekoľko črepníkových rastlín nechýba asi v žiadnom dome. Skúste k nim pridať aj niekoľko čerstvých byliniek. Ich zeleň dokonale dotvorí vzhľad vašej parapetnej dosky a tiež poslúžia ako inšpirácia pri varení. Kvety a zeleň vytvárajú kyslík, a preto doslova pomáhajú osviežiť váš domov.

Nezabudnite naše tipy sledovať aj na Instagrame.