V súčasnej situácii, kedy sa mnoho z nás zdržiava prevažne doma, je jedným azda z najlepších prostriedkov, ktoré zmiernia stres a doprajú nám relax, prechádzka na čerstvom vzduchu. Ak máte rozľahlý dvor alebo posedenie na terase, prečítajte si našich 6 tipov, čo robiť doma na záhrade.

Prečítajte si aj: Čo v novom dome vybaliť ako prvé?

deti na dvore

6 tipov, čo robiť v lete doma na záhrade

1. Vytvorte si letnú pohodu

Museli ste zrušiť dovolenku k moru? Nechystáte sa ani na chalupu, ani k vode? Vytvorte si trochu exotiky doma na dvore! Objednajte si nafukovací bazén, hamaku, hojdaciu sieť alebo iné pohodlné ležadlá, ktoré vám doma na záhrade navodia dovolenkovú náladu. Ak si chcete vytvoriť dostatočné pohodlie a štýl, prostredie môžete zútulniť vonkajšími vankúšmi a dekami. Nezabudnite ani na vonkajší stôl, zopár sviečok a iných dekorácii, ktoré celému priestoru dodajú nielen útulný, ale aj príjemný mood.

 

2. DYI (do it yourself) domáce kino

Vstup do kín je zrejme stále obmedzený, ale to neznamená, že ak vy nemôžete ísť do kina, že kino nemôže prísť za vami. Vytvorte si exteriérové letné domáce kino. Možno sa vám to zdá komplikované, avšak, jediné, čo potrebujete, je biele plátno, ktoré môžete pripevniť na rovný povrch (napríklad na prístrešok, na bočnú stranu terasy, prípadne bočnú stenu domu). Pomocou projektoru a nastavení v telefóne, si pozeraním outdoor movies či seriálov, môžete spestriť nejeden večer s priateľmi pri vínku na terase.

domáci bar

3. Vytvorte si vonkajší bar

Možno chvíľu potrvá, kým sa vrátite do svojho obľúbeného podniku… preto sa pýtame, prečo si provizórny bar nevytvoriť doma? Pripravte reproduktory, zopár pohárov a ingrediencií vašich obľúbených koktailov a vytvorte si letnú barovú atmosféru doma na záhrade.

4. Dekoratívne skrášlite altánok či terasu

Letné počasie je ideálne na zveľaďovanie vonkajších priestorov okolo domu. Pracovnú sobotu môžete odštartovať napríklad maľovaním dosiek na altánku, kosením záhrady či úpravou a zveľaďovaním celého exteriéru vášho domova.

kosenie záhrady

5. Táborák s priateľmi

To, že mnohé štátne parky alebo verejne dostupne ohniská sú zatvorené, neznamená, že si musíte nechať ujsť obľúbenú kempingovú aktivitu všetkých ľudí: táborák, alebo ľudovo povedané grilovačku. Pripravte gril, navarte guľáš a užite si horúce letné dni vonku na dvore s priateľmi.

6. Oddychujte

Kde inde, ak nie doma? Záhradu ste si pokopali, burinu vytrhali, kvety sú poliate… nezháňajte si ďalšiu robotu. Vezmite si do ruky zmrzlinu, pohár vínka alebo inú obľúbenú maškrtu a oddychujte doma na dvore.