Vždy máme len jednu šancu urobiť prvý dojem… Máte všetko pobalené, pripravené na predaj a posledná vec, ktorú potrebujete, sú rady agenta, kde, koľko a akých fotografií máte urobiť. Skúste sa ale držať týchto základných pravidiel pri zhotovení fotografií, určite vám pomôžu pritiahnuť pozornosť a rýchlejšie predať váš dom. Akých 9 pravidiel fotografovania nehnuteľnosti musíte poznať?

Prečítajte si aj: Stavba domu v roku 2021 – platia tieto nové pravidlá

fotografia domu spredu

 

 

 

1. Hlavná fotka spredu je najdôležitejšia

 

Táto fotografia má pri predaji domu najväčšiu váhu. Je to prvý kontakt záujemcu s domom a podľa nej sa rozhoduje, či ponuku otvorí alebo sa posunie k ďalšej. Uistite sa, že sa na fotke nachádza celý dom a nenechajte autá a iné objekty narúšať záber.

 

2. Vitajte

 

Nič neuvíta návštevníkov tak, ako atraktívna fotografia pootvorených dverí. Vynechajte všetky negatívne nápisy ako “zákaz parkovať”, “súkromný pozemok”, alebo “pozor, zlý pes”.

 

 

3. Zvážte fotografiu z vtáčej perspektívy

 

Fotografia pohľadu na dom zhora je výborná cesta, ako ukázať celú nehnuteľnosť aj s pozemkom na jednom obrázku. Dnes je dron s kvalitnou kamerou prístupný skoro všade, neváhajte požiadať o pomoc profesionála.

 

nehnuteľnosť zhora

 

 

 

4. Pochváľte sa renovovanými časťami domu

 

Nová kúpeľňa? Prerobená kuchynská linka? Ukážte ich. Nehnuteľnosti s vynovenou kuchyňou, alebo nanovo zariadenou kúpelňou sa lepšie predávajú a pridávajú na hodnote. Vyhnite sa fotografiám, kde by vás bolo vidno v odraze zrkadla, alebo na inej naleštenej ploche.

 

 

5. Pripravte každú izbu

 

Cieľom fotografií pri predaji domu je zaručiť, aby si záujemca vedel predstaviť životný štýl, ktorý váš domov ponúka. Naaranžujte každú miestnosť, aby váš domov pôsobil útulne a harmonicky. Samozrejmosťou musí byť úplný poriadok.

 

 

6. Využite sezónne dekorácie

 

Ak bol váš dom v predaji už dlhšiu dobu, neváhajte vymeniť fotografie za nové. V lete si pripravte slnečné fotografie z terasy alebo záhrady, v zime útulné miestečko pri kozube s dekou. Vyhnite sa prehnaným a gýčovým vianočným ozdobám.

minimalistické bývanie

 

 

7. Pozdvihnite krásu okolia

 

Pokiaľ je výhľad silnou stránkou vášho domova, treba ho ukázať v celej kráse. Snažte sa zachytiť výhľad spolu s časťou domu, napríklad terasou. Vyhnite sa fotografiám so zvieratami. Aj keď sú vaši miláčikovia pre vás prioritou, veľa ľudí môžu odradiť.

 

8. Zachyťte výnimočnú architektúru

 

Architektonické prvky, ako napríklad oblúky a trámy, pridávajú vášmu domu charakter. Pokúste sa zobraziť čo najviac takých detailov, vyhnite sa však nedokonalostiam.

 

9. Nočné fotografie so svetlami zaujmú

 

Aj keď sú denné snímky prvoradé, kvalitné nočné zábery dokážu nabudiť zaujímavú atmosféru. Nechajte zapnuté vnútorné aj vonkajšie osvetlenie, aby ste vytvorili čo najviac kontrastu. Nefoťte naopak temné a neosvetlené miestnosti. Správne svetlo je pri fotografovaní základ.

 

nočná fotka nehnuteľnosti

 

Riaďte sa pri fotografovaní svojho domu týmito 9 pravidlami fotografovania nehnuteľnosti a vaša nehnuteľnosť bude vytŕčať z davu! Kvalitné a atraktívne fotografie sú prvým krokom k spokojnému záujemcovi.

 

V prípade, ak máte otázky, budeme radi, ak nás kontaktujete na tel. čísle 0917 400 058 alebo nám napíšete prostredníctvom formulára na našej webovej stránke www.regallia.sk. Nezabudnite naše tipy sledovať aj na Instagrame.