Prišiel čas, kedy si môžeme predstaviť trendy interiérového dizajnu, ktoré budú „in“ v tomto roku. Ktoré farby budú populárne? Na aké dizajnové trendy sa môžeme tešiť v roku 2021? Ak plánujete rekonštrukciu bývania, rozhodne čítajte ďalej.

Prečítajte si aj: Home office – ako efektívne pracovať z domu

Prírodné prvky

Zmiešajte a zlaďte prírodné textúry s útulným a príjemným vzhľadom, ktorý pozdvihne teplo domova. Kým doteraz sa z prírodných materiálov používalo prevažne klasické drevo, v súčasnosti sa do dopredia dostáva bambus, steny z machu a rôznej zelene.

3-Tier Bamboo Shelf | The Container Store

Žltá a sivá

Spoločnosť Pantone ako odtiene roka 2021 pomenovala dve naozaj odlišné farby: žltú a sivú. Výberom dvoch nezávislých farieb chcú zdôrazniť ako sa dva rozličné elementy dokážu spojiť a zladiť v jedno, čím sa zdôrazní ich sila. Hovoria, že nikdy to nie je len o jednej farbe alebo osobe, vždy je potrebné spojiť viac prvkov. Medzi populárne patrí aj všetko postavené na prírodnej zemitej farebnej palete či teplé odtiene sivej, hnedej, tmavozelenej a béžovej. Zmiešajte tlmené farby s ľudovými charakteristickými prvkami, dosiahnete tak modernejší štýl bývania. 

24 Grey and Yellow Living Room Ideas - YouTube

Globálny industriálny štýl

Trend globálneho vplyvu, inšpirovaný zemitými farebnými paletami a teplými prírodnými textúrami, sa dokonale spája s drevenými, tkanými a ratanovými bytovými doplnkami. „Globálny vplyv“ sme ako kľúčový trend sezóny videli v interiéroch aj v móde. Vďaka teplejším tónom, ktoré sa v súčasnosti často uprednostňujú pred chladnejšími šedými odtieňmi, ide o kľúčový trend v interiéri, ktorý je možné ľahko preniesť aj do domácnosti. „Výzvou a cieľom je zachytiť estetiku globálnych štýlov prostredníctvom jedinečných a kreatívnych pohľadov,“ vysvetľuje Maria Parry. Rok 2021 do našich domovov prinesie neopracované materiály, drevo a kov, ktoré majú svoje korene v starých dielňach, skladoch a továrňach. Dočkáme sa tiež obnoveného zamerania na remeselný a multifunkčný nábytok.

two tufted brown leather chairs in front of brown wood stump center table

Udržateľné materiály

Omámte svoje zmysly zmysluplným dizajnom a upokojujúcimi látkami. Tento populárny trend odráža našu túžbu po duchovnom spojení a pohode vyváženej záväzkom k trvalej udržateľnosti. Farby a textúry majú náznak remesla a do popredia sa dostávajú teplé tóny. Nová paleta farieb obsahuje zlato-béžovú, machovo zelenú, jemnú olivovú a zemitú oranžovú.

V synchronizácii s nárastom vedomého konzumu sa medzi nami čoraz viac objavuje túžba po nábytku, ktorý ponúka životnosť, kvalitu a udržateľnosť. Naša potreba cítiť sa pri zemi, pokojne a v spojení s prírodou je vyjadrená podhodnoteným nábytkom, textilnými tkaninami, udržateľnými materiálmi a multifunkčným hrejivým minimalizmom. V roku 2021 sa očakáva vzbudenie väčšieho záujmu o nábytok a dekorácie z recyklovaných materiálov. Čoraz viac sa budú používať ekologické materiály. 

How to Live Eco-Friendly at Home | Parachute Blog

Klasický tradicionalizmus

Nadčasový trend inšpirovaný 18. a 19. storočím, ktorý spája klasické umenie, starožitnosti, vintage a históriu. Klasický tradicionalizmus vnáša do každého obytného priestoru zmysel pre harmóniu a poriadok.
 

15 Traditional Living Rooms for Inspiration

Multifunkčnosť

Investujte čas a peniaze do kultivácie vonkajších priestorov, napr. záhrady. V čase, keď svoje domovy využívame aj ako kancelárie, je využitie vonkajšieho priestoru na spojenie s prírodou, nevyhnutné. Dizajnové trendy, ktoré budú populárne v roku 2021, sú naozaj rôzne. V akom štýle by ste zariadili svoje domovy? 

Nezabudnite naše tipy sledovať aj na Instagrame či na Facebooku.