Zimné mesiace sú zvyčajne slabším obdobím na predaj nehnuteľností ako leto. Záujem o kúpu je však stále vysoký aj počas chladných mesiacov, a preto sa domy dobre predávajú aj cez zimu. Stačí vám pár odborných tipov a užitočných stratégií a svoju nehnuteľnosť predáte rýchlo a výhodne. Poďme si teda povedať, ako na predaj nehnuteľnosti v zime. 

Prečítajte si aj: 4 jednoduché triky, ako pripraviť váš domov na Vianoce

 

predaj domu v zime

Výhody predaja domu v zime

Motivovaní kupujúci: Ľudia, ktorí hľadajú nehnuteľnosť počas zimy majú pravdepodobne dôvody na rýchlu kúpu – sťahovanie za prácou, alebo zmena finančnej či rodinnej situácie. Počas zimy chce mať každý formality rýchlo za sebou a všetci chcú čo najrýchlejšie bývať vo svojom. 

Menšia konkurencia: S menším počtom dostupných nehnuteľností na trhu je aj konkurencia predajcov menšia a záujemcovia majú menší výber.

Viac pozornosti zo strany maklérov: Ak má realitný maklér menej práce, svoju plnú pozornosť môže venovať jednému predajcovi a to isté platí aj pre maklérov kupujúcich – viac času na organizovanie prehliadok a vyjednávanie. 

 

predaj počas zimy

Problémy pri predaji nehnuteľnosti v zime

Cenové ponuky môžu byť nižšie: Kupujúci môžu pri cenových ponukách zvážiť slabší realitný trh, preto buďte pripravení na nižšie úvodné cenové ponuky. 

Nedostatky v dome môžu byť zreteľnejšie: Nedostatočne izolované okná alebo dvere môžu vytvárať zreteľný prievan. Pozor na to!

Financovanie sa môže oneskoriť: Na konci starého a na začiatku nového roka, počas dovolenkového obdobia, môže kupujúcim trvať dlhšie vybavenie financovania.

predaj počas zimy

Ako na predaj nehnuteľnosti v zime

Počas nepriaznivého počasia sa ľudia viac zaujímajú o online inzeráty. Uistite sa, že propagované fotografie vyzerajú čo najatraktívnejšie. Neváhajte si najať aj profesionálneho fotografa, ktorý správne vystihne zimné farby a tiene. Nájdite si správneho makléra, ktorý má s vašim lokálnym trhom dostatok skúseností. Pri predvádzaní domu nezabudnite na upravenie exteriéru a interiér urobte útulným. Zapnite svetlá, pridajte kúrenie a nebojte sa rozvíriť vianočné vône medovníkov, škorice a vareného vínka.

 

Nezabudnite naše tipy sledovať aj na Instagrame.