Potrebujete rýchlo predať nehnuteľnosť, no rozsiahle opravy neprichádzajú do úvahy z časového, či finančného dôvodu? V našom článku vám poskytneme niekoľko možností, vrátane predaja a dokončenia drobných opráv predtým, ako inzerát predaja zverejníte online.

Prečítajte si aj: Home staging: Skryté umenie pri predaji domu

na predaj

Možnosti predaja:

1. Predaj nehnuteľnosti v pôvodnom stave

Najľahšou cestou pri predaji domu, či bytu, ktorý potrebuje rekonštrukciu je, „nechať to tak, ako to je.“ Na mysli máme to, že nehnuteľnosť sa bude predávať v pôvodnom stave, so všetkými nedostatkami. Upozorňujeme, že kupujúci môže požiadať o kontrolu a takisto je potrebné rátať s nižšou predajnou cenou, ako by ste dostali, keby nehnuteľnosť čiastočne zrekonštruujete, či opravíte jej nedostatky.

Ďalšou možnosťou, ako predať nehnuteľnosť, je absolvovať predbežnú kontrolu a v inzeráte uverejniť všetko, čo je uvedené inšpekčnej správe. Opäť budete musieť znížiť predajnú cenu, no je to skvelá príležitosť ako prilákať investorov, či ľudí, ktorí hľadajú takéto stavby.

obývačka

2. Kompletná rekonštrukcia

Riešte iba položky s najvyššou prioritou: Mnohým kupujúcim vyhovuje dom, ktorý potrebuje len nejaké kozmetické úpravy. Zvážte preto, kde vložíte svoje úsilie a rozpočet. Predovšetkým odporúčame, zamerať sa na plesne, netesnosti, alebo výmenu pece. Inšpiráciu nájdete v článku 6 tipov, ako sa vyhnúť zbytočným nákladom pri rekonštrukcii bývania.

rekonštrukcia

Ako predám čo najrýchlejšie svoj dom bez opravy?

Ak ste sa rozhodli pre prvú možnosť predaja svojej nehnuteľnosti, najlepším a najrýchlejším riešením je zveriť predaj našim realitným maklérom. Naši zamestnanci identifikujú potreby zákazníkov, aktívne sa podieľajú na hľadaní kupujúceho, pravidelne ste informovaný o vývoji predaja a takisto zabezpečia všetky služby spojené s právnym servisom.

pôvodná kuchyňa

Predaj na vlastnú päsť bude o čosi zložitejším procesom, ale ak sa pre túto variantu rozhodnete, je dôležité, aby ste stanovili primeranú cenu nehnuteľnosti. Urobte si prehľad cien nehnuteľností v danom regióne. Nezabudnite si spísať zoznam kladov, ktoré chcete na predávajúcej nehnuteľnosti vyzdvihnúť.

 

Nezabudnite naše tipy sledovať aj na Instagrame.