Ak chcete svoj dom alebo byt zbaviť dymového, resp. cigaretového zápachu, musíte odstrániť zdroj problému. Či už ste fajčiari a snažíte sa nehnuteľnosť predať, alebo ste si práve kúpili miesto, kde cítiť cigarety, môžete podniknúť kroky, ktorými sa tohto nepríjemného zápachu zbavíte. Nebude to ľahké, avšak, ak sa snažíte nehnuteľnosť predať, je to nevyhnutné. Nedá nám nespomenúť, že vonné sviečky alebo rôzne osviežovače vzduchu sú len dočasným riešením. Ako sa teda zbaviť dymového zápachu v domácnosti?

Prečítajte si aj: 2 veci, s ktorými pri kúpe domu radšej nepočítajte

fajčenie v domácnosti

1. Otvorte okná, zapnite ventilátory

Vetranie je prvým krokom k odstráneniu alebo zriedeniu akéhokoľvek zápachu v domácnosti, najmä dymu. Pokiaľ nemáte okná riešené tak, že po otvorení vo vašom dome alebo byte poskytujú dostatočný prievan, otvorte vonkajšie dvere, aby ste zriedili zatuchnutý vzduch. Vetrajte koľko môžete a potrebujete – v lete kľudne aj celý deň, v zime radšej vetrajte nárazovo.

Nezabudnite okná aj umyť. Teplo, ktoré vychádza zo slnečného žiarenia, môže zahriať dymom pokryté okná a rozptýliť zápach po celom dome.

 

2. Umyte všetky vnútorné steny a tvrdé povrchy

Na umývanie stien a tvrdých povrchov použite jemné mydlo, vhodné čistiace roztoky alebo iné univerzálne čističe. Umytie zopakujte aspoň dvakrát. Nezabudnite vyčistiť aj vnútorné skrinky, zásuvky, komody a skrinky.

Všetky povrchy zároveň odporúčame prelakovať. Pamätajte, že je možné, že pachy postupne prenikli aj cez bariéry farieb. Matný polyuretánový tmel poskytne dobrú ochranu proti zápachu bez toho, aby zmenil lesk novo-vymaľovanej steny.

Materiály, ktoré by nemali navlhnúť, dôkladne vyutierajte suchou špongiou. Ak máte doma čalunený nábytok, nezabudnite ho vyčistiť.

 

umývanie okien

3. Ocot náš každodenný

Ocot má naozaj všestranné využitie. Do každej miestnosti umiestnite misku naplnenú octom, ktorý pomôže absorbovať zápach.

4. Vymeňte koberce, aj závesy

Odstránenie častíc cigaretového dymu z kobercov je takmer nemožné. Odporúčame koberce vymeniť úplne. Predtým, ako novému kobercu nájdete svoje miesto, podlahu dôkladne vydrhnite. Ak sa koberec nedá vymeniť, nechajte ho odborne vyčistiť. Nezabúdajte ani na závesy. Vyčistite alebo vymeňte aj žiarovky.

 

upratovanie domu

 

Ak sa budete držať našich krokov, zápach vo vašom dome bude na ústupe. Držíme palce! V prípade, ak máte otázky, budeme radi, ak nás kontaktujete na tel. čísle 0917 400 058 alebo nám napíšete prostredníctvom formulára na našej webovej stránke www.regallia.sk. Nezabudnite naše tipy sledovať aj na Instagrame.