Aby ste dom vyzdobili naozaj očarujúco, musíte sa zamerať na tri základné oblasti, ktoré maximalizujú vaše dekoračné úsilie. Možno sa vám už snívajú sny o zdobení vášho domu, akoby to bol výklad vo vychytenom obchodnom dome, ale potom vám do očí udrie realita: stále máte pred sebou nákupy vianočných darčekov, pečenie koláčov, chystanie stromčeka, upratovanie. Nenechajte sa ohromiť trendom dnešných dní,… dekorujte minimalisticky. Veď predsa, niekedy je menej viac. Ako vyzdobiť dom na Vianoce, aby zaujal každého návštevníka? 

Prečítajte si aj: 4 jednoduché triky, ako pripraviť váš domov na Vianoce

vianočné bývanie

Cielene umiestnite a vyzdobte stromček

Poloha stromčeka je akýmsi najviditeľnejším miestom celej izby. Prvé, čo si ľudia počas sviatkov vo vašej obývačke všimnú, je práve stromček a jeho výzdoba. Pokiaľ chcete, aby váš stromček pôsobil útulne a „zapadol“ do celkového štýlu vášho bývania, voľte monochromatickú farebnú schému. Ďalšou možnosťou je použitie všetkých neutrálnych farieb, ktoré dokonale koordinujú s bežným dekorom ktorejkoľvek miestnosti. 

vianočný stromček

Vyzdobte okolie krbu

Ak máte doma krb, rímsa je ideálnym miestom na vytvorenie kúzelnej sviatočnej atmosféry. Vyberte girlandu, ktorá dokonale „zapadne“ do vašej obývačky, preveste ju cez rímsu alebo ju zaveste na jej hornú časť. Položte na rímsu nejaké sviečky alebo svetielka, ktoré si každý večer môžete zapáliť pri filme so šálkou čaju v ruke.

výzdoba krbovej rímsy

Vianočné doplnky dajte aj na stôl

Vianoce sú časom na zábavu, stretávky a zhromažďovanie sa pri stole. Položte na stôl sezónny doplnok s krásnou výzdobou, ktorá zaujme nejedného návštevníka. Urobte dekor naozaj jednoducho – do stredu stola umiestnite sviečku, ktorú ozdobíte čečinou. Použiť môžete aj šišky alebo brezové pníčky. 

výzdoba stola

Príprava vianočnej výzdoby nemusí byť drina. Zamerajte sa na tieto tri miesta a váš domov bude očarujúci. Ako vyzdobiť dom na Vianoce? Jednoducho. 

 

Nezabudnite naše tipy sledovať aj na Instagrame či na Facebooku.