Kde sú uteráky? Kto zbalil krmivo pre psa? Určite ste radi, že už ste v novom dome, no teraz vás trápi, ako čo najrýchlejšie vybaliť všetky tie krabice, ale hlavne, čo v novom dome vybaliť ako prvé?

Prečítajte si aj: 6 tipov, čo robiť v lete doma na záhrade

nový dom

Čo v novom dome vybaliť ako prvé

  1. Upracte a pripravte svoj nový domov na nasťahovanie. Ľahšie sa vám bude upratovať vtedy, kým budete mať dostatok miesta a nebudú vám všade zavadzať krabice. Nezabudnite vo vašom novom domove najskôr poutierať všetky police, poumývať okná a poutierať podlahu, a až potom priviesť zostatok vašich vecí.
  2. Skontrolujte a usporiadajte si svoje veci. Skontrolujte si všetky dodané krabice, aby ste si boli istí, že vaše veci nie sú poškodené a nič vám nechýba. Ak máte krabice zbalené strategicky podľa potrieb alebo podľa miestností, do ktorých vecí z krabíc patria, môžete krabice neskôr ponosiť do priestorov, v ktorých ich budete vybaľovať. Ak máte všetko správne označené a strategicky umiestnené, vybaľovanie bude pre vás hračkou!
  3. Najskôr vybaľte veľké kusy nábytku a spotrebiče. Naplánujte si dizajn interiéru s dostatočným časovým predstihom, aby ste nemuseli ťažký nábytok presúvať niekoľkokrát. Toto jednoznačne musíte vybaliť ako prvé! 

vybaľovanie

Najskôr vybaľte všetko potrebné

Pri vybaľovaní je dôležité, aby ste ku všetkým potrebným veciam mali okamžitý prístup. Poďme si povedať, čo treba vybaliť ako prvé.

Posteľné prádlo

Prvý deň určite nevybalíte celú spálňu, ale posteľ budete rozhodne potrebovať. Preto nezabudnite plachty a posteľnú bielizeň zbaliť do krabice, ktorú po nasťahovaní ľahko vybalíte. V prvých dňoch určite oceníte kvalitný nočný spánok.

Doplnky do kúpeľne

Bezpochyby, vaša kozmetika, toaletné potreby a lieky by mali byť medzi top vecami, ktoré budete vybaľovať. Na umývadlo položke mydlo, pohárik so zubnou pastou a kefkou, k záchodu dajte toaletný papier a hneď sa vo vašej kúpeľni budete cítiť ako doma.

Kuchynské potreby

Kuchyne sa vraj vybaľujú a zariaďujú najdlhšie a najťažšie. Spôsobené je to množstvom prísad a položiek, ktoré treba starostlivo potriediť a zorganizovať. Najskôr pripojte veľké spotrebiče, ako napríklad chladničku a umývačku riadu, potom sa sústreďte na vybalenie menšieho kuchynského riadu. Začnite pohármi, potom nájdite miesto pre taniere, hrnce, panvice a iné kuchynské náradie.

kuchyňa

Veci pre deti a domáce zvieratá

Ak máte malé deti alebo domáce zvieratá, vybaľte im ich obľúbené hračky, knihy a prikrývky krátko po príchode. Takto dostatočne zamestnáte ich pozornosť a vy sa budete môcť venovať vybaľovaniu.

Finálne práce

Keď vybalíte tri najdôležitejšie izby vo vašej domácnosti (spálňa, kúpeľňa a kuchyňa), všetko ostatné môže chvíľu počkať. Pri vybaľovaní a zdobení svojho nového domova si nastavte vlastné tempo – vybaľujte sa podľa priority, ktorú miestnosť potrebujete zariadiť ako nasledujúcu a podľa času, ktorý máte. Ak po každej fáze vybalenia priestory u vás doma upracete a zlikvidujete odpadový obalový materiál bezpečným a ekologickým spôsobom, vaše nové prostredie za pár dní prestane vyzerať ako sklad plný krabíc a po chvíli sa začnete cítiť ako doma.