V posledných rokoch sa hranice medzi prácou a životom v našich domovoch stierajú. Čoraz viac ľudí si hľadá zamestnanie, ktoré im umožní home office. Či už zastávate pozíciu manažéra, prevádzkujete „len“ nejakú malú firmu alebo pracujete pre veľký korporát, štýlový a pohodlný pracovný priestor vám pomôže zostať sústredeným a usilovným počas celej pracovnej doby. Ako si vytvoriť home office, aby ste boli motivovaný pracovať? Naše tipy na to, ako efektívne pracovať z domu, nájdete v tomto článku.

Prečítajte si aj: 3 prekvapivé veci, ktoré môžu zvýšiť hodnotu a urýchliť predaj vašej nehnuteľnosti

home office

Podstata úspechu

Niektorí odborníci tvrdia, že pre funkčnú domácu kanceláriu, potrebujete iba dva základné prvky: pohodlnú stoličku a dvere, ktoré sa dajú zatvárať. Väčšina ľudí však, pravdepodobne, má ešte niekoľko ďalších požiadaviek. Aby ste ostali motivovaný pracovať čo najdlhšie, vaša domáca kancelária, by okrem iného, mala byť priestranná. Nezabúdajte ani na dostatočné osvetlenie či množstvo úložného priestoru. Keď si budete voliť, v ktorej z izieb si doma spravíte home office, dbajte na funkčnosť a pohodlie miestnosti či fungovania ako takého. 

home office

Zariaďujte rozumne

Pracovný nábytok je vyrábaný z rôznych materiálov, ale nájsť správny kúsok, ktorý zapadne do vašej izby, môže byť náročné. Zvážte kúpu modulárneho kancelárskeho nábytku – je flexibilnejší a dodáva sa v rôznych štýloch. Stoličky musia byť funkčné, s nastaviteľným sedadlom a lakťovými opierkami, ktoré chránia vašu chrbticu a pomáhajú znižovať bolesti a zranenia chrbtice. Ak budete tráviť veľa času prácou v kancelárii, zvážte zakúpenie ležadla alebo gauča. Bude to pohodlné miesto na čítanie alebo na prestávky na kávu. 

útulný home office

Dôležité detaily

Vytvorte si zoznam všetkého, čo potrebujete, od ceruziek a spiniek až po výskumné materiály a priečinky na spisy. Prezrite si farebnú schému a potrebné predmety si zakúpte vo svojej obľúbenej farbe. Na stôl si môžete položiť nejaké obľúbené zarámované fotografie alebo umelecké diela, ktoré vás inšpirujú. Je dobré, ak je vaša miestnosť osvetlená prirodzene, avšak, zvážte kúpu lampy, ktorá vám môže byť užitočná najmä v jesenných a zimných mesiacoch. 

home office

Nezabudnite naše tipy sledovať aj na Instagrame.