Keď sa rozhodnete, že je čas predať váš dom, pravdepodobne budete rozmýšľať, kde začať. Preto vám prinášame podrobný postup predaja domu, či sa rozhodnete pre realitného makléra, alebo skúsite predať nehnuteľnosť na vlastnú päsť. 

1. Urobte poriadok

Prvý dojem je pri predaji domu najdôležitejší. Neuprataný a neudržiavaný dom odvedie pozornosť potenciálnych zákazníkov a môžu nabudiť dojem, že ste sa o údržbu svojho domova dôkladne nestarali.  

predaj domu

 

2. Odborná inšpekcia

Inšpektor nehnuteľností podrobne prehliadne konštrukciu, hlavné systémy a spotrebiče, a dá vám spätnú väzbu na čo sa zamerať pri opravách. Doklad o reálnom technickom stave domu vám pri predaji rozhodne pomôže.

3. Opravy a rekonštrukcia

Aj keď váš dom nepotrebuje žiadne veľké opravovanie, je dôležité si všetko poriadne prehliadnuť a skontrolovať, pretože aj maličkosti môžu mať pri predaji domu veľký význam. Úprava trávnika a záhrady, premaľovanie, či výmena starého koberca vašej nehnuteľnosti dodajú svieži vzhľad.

predaj domu

 

4. Home staging

Pripravte si všetky miestnosti na fotografovanie a osobné obhliadky. Odstráňte osobné veci, ako rodinné fotky a nábytok usporiadajte tak, aby boli vyzdvihnuté silné stránky vášho domova. Alebo si zavolajte na pomoc profesionálneho makléra. Cieľom je, aby sa potenciálny kupci u vás cítili ako domaPrečítajte si aj: Obhliadka nehnuteľnosti na diaľku – áno alebo nie?

5. Cena a trh nehnuteľností

Ak sa rozhodnete predávať s maklérom, môžete sa spoľahnúť na jeho skúsenosti a znalosť trhu pri naceňovaní domu. Keďže makléri nemajú emocionálne naviazanie na váš domov, vytvoria vám kompetitívnu cenu podľa aktuálneho stavu trhu. Ak predávate sami, vyhľadajte a porovnajte predávané nehnuteľnosti vo vašom okolí a snažte sa čo najobjektívnejšie určiť cenu vášho domu. 

predaj domu

 

6. Inzercia a propagácia

Ak je celý marketing na vás, odporúčame profesionálne fotografie. Ako profesionálne nafotiť nehnuteľnosť sme pre vás spísali v tomto článku. Inzerát o predaji vášho domu zverejnite na stránkach určených na predaj nehnuteľností bez makléra, zdieľajte na sociálnych sieťach a vyhraďte si dostatok času na prehliadky so záujemcami. Alebo požiadajte o pomoc realitného makléra, ktorý všetko spraví za vás a celý postup predaja domu vám zjednoduší.

V prípade, ak máte otázky, budeme radi, ak nás kontaktujete na tel. čísle 0917 400 058 alebo nám napíšete prostredníctvom formulára na našej webovej stránke www.regallia.sk. Nezabudnite naše tipy sledovať aj na Instagrame.