Ak radi zdobíte svoj domov sezónne alebo počas sviatkov, nezabudnite na exteriér. Konkrétne na prednú verandu. Dekor prednej verandy dodáva domovu nádych a ukazuje ľuďom váš osobný štýl. Koniec koncov, je to akási brána do vášho domova. Ako vyzdobiť prednú verandu počas zimy?

Prečítajte si aj: Malé zmeny, veľká návratnosť: 5 spôsobov, ako zvýšiť hodnotu vašej nehnuteľnosti

Jednoduchý základ

Prechod do novej sezóny neznamená, že musíte zmeniť celý dizajn verandy či domu. Jednoducho, zmeňte jesenný vzhľad na zimný. Celý rok môžete mať na dverách jednoduchý veniec, ktorý sezónne dozdobíte rôznymi doplnkami. Počas jesene to môže byť napr. kukurica, tekvica a iné doplnky ladené v jesenných farbách, ktoré teraz vymeníte napríklad za šišky, stužky či iné dekorácie ladené v červenej, bielej, modrej, zlatej, či inej sviatočnej zimnej farbe, v ktorej plánujete ladiť aj interiér vášho domu. Nezabudnite ani na svetielka, ktoré domu dodajú naozaj sviatočnú atmosféru.

veranda

Jesenné a zimné rastliny

Odborníci na dizajn sa zhodujú, že pridanie zelene na verandu je nevyhnutné. Medzi rastliny odolné voči mrazu patria:

  • vres,
  • levanduľa,
  • ihličnany.

Ak nechcete použiť živé kvety, pokojne siahnite po tých umelých. Umelé vence môžete použiť počas viacerých sezón, nemusíte kupovať nový veniec a nikto neuvidí rozdiel. 

zimná výzdoba

Použite, čo máte doma

Niektoré z najlepších dizajnérskych doplnkov na jeseň a zimu sú úplne zadarmo:konáre stromov a vetvičky, ktoré zdobia vašu záhradu. Šišky sú ďalším všestranným predmetom. Brezové pláty tiež dodávajú tradičný sviatočný vzhľad. 

domácky vyrobený veniec

Čo vám ušetrí peniaze

Okrem použitia dekorácií, ktoré už doma máte a ďalších nájdených predmetov, existuje mnoho iných spôsobov, ako na sviatočnej výzdobe verandy ušetriť. Najskôr si poriadne premyslite, v akej téme a v akých farbách chcete vyzdobiť svoju verandu. Nekupujte zbytočnosti, ani rôzne náhodné predmety, ktoré nakoniec nevyužijete. Niekedy je menej viac. 

Nezabudnite naše tipy sledovať aj na Instagrame či na Facebooku.