V závislosti od miestnych nariadení súvisiacich s aktuálnou situáciou vo vašej lokalite sa môže stať, že plánovanú obhliadku nehnuteľnosti nebudete môct vykonať osobne. Hoci z hľadiska kupujúcich alebo ľudí, ktorí hľadajú podnájom, sa obhliadka nehnuteľnosti na diaľku zdá byť nevýhodná, návšteva nehnuteľnosti formou virtuálnej obhliadky má svoje výhody. Povedať obhliadke nehnuteľnosti na diaľku áno alebo nie?

Prečítajte si aj: Plánujete stavať? Od januára musia mať budovy štandard takmer nulovej potreby energie

nehnuteľnosť

Virtuálne obhliadky

Aj keď fotografie nehnuteľnosti sú užitočné, video a virtuálne obhliadky poskytujú lepší prehľad o rozložení jednotlivých miestností. Pokiaľ nehnuteľnosť, ktorá vás zaujala, vo svojej online ponuke nezobrazuje video, nie je na škodu požiadať prenajímateľa, realitného makléra alebo správcu nehnuteľnosti, či má video k dispozícii. Ak v spomínanom byte alebo dome zatiaľ bývajú iní nájomníci, možno vám prenajímateľ alebo realitná kancelária video neposkytnú. Naopak, ak je nehnuteľnosť neobývaná, môžete prenajímateľa alebo realitného makléra požiadať o „videotour“ pomocou jednej z aplikácií umožňujúcich videohovory. Radi by sme vám odporučili, aby ste v týchto dňoch radšej využívali formu virtuálnej komunikácie, než osobné obhliadky. Veď čo je lepšie, než obhliadka nehnuteľnosti z pohodlia domova?

virtuálna obhliadka

Ak preferujete obhliadku osobne

Ak naozaj potrebujete ísť na osobnú obhliadku nehnuteľnosti, odporúčame vám dodržať nasledujúce preventívne opatrenia:

  • počas celej obhliadky majte na sebe rúško alebo respirátor,
  • dodržiavajte bezpečnostnú vzdialenosť aspoň 2m,
  • pokiaľ je to možné, nedotýkajte sa žiadnych povrchov /chytanie stola, steny, kľučiek…/
  • pred a po obhliadke si umyte alebo vydezinfikujte ruky,
  • ak ste vy (alebo ktokoľvek vo vašej domácnosti) ochoreli za posledných 14 dní, vyhnite sa obhliadke potenciálnej nehnuteľnosti.

osobná obhliadka

 

V prípade, ak máte otázky, budeme radi, ak nás kontaktujete na tel. čísle 0917 400 058 alebo nám napíšete prostredníctvom formulára na našej webovej stránke www.regallia.sk. Nezabudnite naše tipy sledovať aj na Instagrame.