Premýšľate, ako vyzdobiť dom na Vianoce, aby ste navnadili tú správnu sviatočnú atmosféru? Prinášame vám viacero jednoduchých tipov, vďaka ktorým vám vašu vianočnú výzdobu budú závidieť všetci susedia. 

Prečítajte si aj: 4 jednoduché triky, ako pripraviť váš domov na Vianoce

 

vianocna vyzdoba

Vyberte si rustikálny vzhľad

Vsaďte na prírodné detaily. Jedľové a borovicové vetvičky a šišky výborne navnadia tú správnu zimnú atmosféru a nie sú veľmi sezónne – pokojne ich môžete nechať aj po novom roku. Navyše naplnia váš dom úžasnou autentickou vôňou lesa. 

Svetlá nemusia byť len na stromčeku

Pohovka v kúte, v ktorej zvyknete relaxovať? Zaveste na stenu okolo nej svetielka. Hneď navodia vianočnú atmosféru a celá obývačka sa stane útulnejšou a romantickou

osvetlenie

Vytvorte deťom nástenný adventný kalendár

Nemusíte kupovať adventné kalendáre naplnené lacnou čokoládou v obchodoch. Vytvorte pre vaše deti veľký nástenný adventný kalendár, ktorý bude pre ne oveľa zaujímavejší. Stačí vám na to 24 obálok, fixu, lepiacu pásku a jednofarebný baliaci papier. Nalepte obálky na baliaci papier, označte číslami a zaveste na stenu. Do obálok nachystajte prekvapenia ako chutné a zdravé maškrty, sladké tyčinky, prípadne malé hračky. 

Krása je v detailoch

Vianočný nádych prinesiete aj v maličkostiach. Napríklad vymeňte kuchynské chňapky za červené s vianočným motívom, zaveste v kúpeľni ku umývadlu vianočný uterák, položte za dvere koberček s vianočným nápisom. Každý detail, na ktorý naše oči padnú, pridáva do podvedomia vianočnú pohodu a náladu. 

adventny kalendar

Pripravte na stôl vianočné pečivo

Medovníčky sú vhodné na to, aby ostali pripravené na stole, vytvárali vianočnú atmosféru a aby prevoňali celý dom vianočnou arómou. Vydržia čerstvé aj viac dní a dokonca po pár dňoch chutia ešte lepšie, keď naberú vlhkosť z ovdušia a zmäknú. Navyše zdobenie medovníkov je vynikajúca kreatívna aktivita pre deti. 

Neprežeňte to s farbami

Vždy majte na mysli farebnú tému, či už pri zdobení stromčeka, ako aj pri dekorovaní celého domu. Držte sa jednej farebnej schémy zloženej z dvoch, maximálne troch farieb, ktoré sa k sebe dobre hodia. Červená sa výborne hodí k zlatej, strieborná k modrej, a držte sa radšej ďalej od fialovej, ktorá môže navodiť smútočnú atmosféru. Pri zdobení stromčeka berte do úvahy aj farbu svetiel, ktoré budete používať.

vianoce

A nezabúdajte, Vianoce nie sú len o peknej výzdobe a o darčekoch, ale hlavne o tom, aby sme sa stretli ako rodina a prežili spolu pokojné a radostné sviatočné chvíle.

 

Nezabudnite naše tipy sledovať aj na Instagrame.