Rozhodli ste sa predať svoj dom a rozmýšľate, ako ho čo najlepšie pripraviť, aby zaujal každé oko potencionálneho záujemcu? Máme pre vás dve slová: Home staging. Vysvetlíme vám, čo to Home staging vlastne je a ako ho využiť, aby ste svoju nehnuteľnosť predali čo najlepšie. 

home staging

Čo je Home staging?

Doslovný preklad by bol inscenácia domu. A to je viac-menej pravdivé. Ide o prípravu nehnuteľnosti po estetickej stránke, aby sme vyzdvihli silné stránky a odstránili aj malé nedokonalosti. Profesionálny maklér dôsledne pripraví každú miestnosť, aby bola na prvý pohľad neodolateľná. S podrobným postupom predaja nehnuteľnosti vám pomôže článok: Postup predaja domu – ako začať?

Je pre mňa Home staging dôležitý?

Každý z nás si myslí, že práve jeho domov vyzerá atraktívne a pútavo. Nábytok a obrazy, ktoré ste dlhé roky zbierali majú na vás veľký emocionálny vplyv a nič by ste nezmenili. A práve tu prichádza profesionálny nezaujatý pohľad makléra. Našou úlohou a prioritou je ukázať vašu nehnuteľnosť v čo najlepšom svetle. Domy a byty, ktoré prešli Home stagingom, sa častokrát predávajú prvému záujemcovi a ich hodnota je o 5-8% vyššia ako hodnota nehnuteľností bez Home stagingu. 

Home staging

Ako postupovať pri Home stagingu?

Musíte sa pripraviť na to, že priestory vášho predávaného domu sa zmenia a budete musieť odstrániť niektoré prvky a kusy nábytku. Nechajte dekorácie na profesionála, aj keď nebudú presne podľa vášho vkusu. Malé doplnky ako koberec, vankúše, prevesené uteráky, či dekoračné drobnosti na stole zaujmú na prvý pohľad a vylepšia váš domov aj bez rozsiahlej rekonštrukcie. 

 

Home staging je v dôležitou súčasťou predaja nehnuteľnosti. Nechajte si poradiť odborníkom a z vášho domu sa stane útulný a pozývajúci príbytok, ktorý každého záujemcu ihneď očarí a preto predáte nehnuteľnosť oveľa rýchlejšie a výhodnejšie. 

Nezabudnite naše tipy sledovať aj na Instagrame.