Mať susedov na svojej strane je dôležitá súčasť predajnej stratégie

 

Len málo predajcov pri príprave predaja svojej nehnuteľnosti berie do úvahy domy susedov a okolie. Prečo by aj mali? Najväčšou starosťou je dom len vymaľovať, poriadiť, zariadiť a upraviť, aby dobre vyzeral zvnútra aj zvonku. Všetko toto úsilie môže byť však zbytočné, ak sa o vzhľad nestarajú aj susedia. Pri predaji domu záleží na susedoch. Ak sa vám susedov dom zdá neatraktívny, predstavte si prvý dojem vášho potenciálneho kupujúceho. Faktom je, že nevzhľadný majetok vášho suseda môže znížiť príťažlivosť vášho vlastného domova, bez ohľadu na to, koľko ste pre jeho vylepšenie urobili. Dobrá správa je, že máte možnosti, ako to zmeniť, len si budete musieť dopredu naplánovať niekoľko krokov. Tu sú tipy, vďaka ktorým pre susedov nestratíte na cene vlastného domu. Inšpiráciu, ako správne nafotiť váš predávaný dom nájdete tu: 9 pravidiel fotografovania nehnuteľnosti.

Susedia


Budujte dobré vzťahy – Pri predaji domu záleží na susedoch

 

Aj keď momentálne neplánujete predávať, osvedčeným spôsobom je udržiavať so susedmi priateľské vzťahy. Nikdy neviete, kedy ich budete potrebovať. Nie je nezvyčajné, že sa objavia problémy týkajúce sa opravy plotov, oporných múrov alebo okolitého prostredia a často môžu priviesť suseda do procesu predaja domu. Dobré vzťahy so susedmi vám pomôžu od začiatku zabezpečiť spoluprácu, aby ste sa na nich vedeli pri potrebách spojených s predajom spoľahnúť.

 


Informujte ich o prípadnom predaji dopredu

 

Ak plánujete v blízkej budúcnosti predávať svoj dom, je dobré vopred o tom informovať svojich susedov. Možno budete potrebovať pomôcť s prípravami a vždy je lepšie osloviť známeho, s ktorým máte dobré vzťahy, ako klopať na dvere neznámej osobe.

Susedské domy


Ponúknite odmenu, ak vyžadujete od susedov zmeny

 

Pri predaji domu záleží na susedoch. Bude ťažké požiadať susedov, aby pokosili a upravili svoj trávnik, namaľovali plot, ostrihali stromy a celkovo okolie pripravili na prehliadky vašich záujemcov. Ak kvôli vám budú robiť úpravy, väčšie alebo menšie, je vhodné, aby ste im ponúkli finančnú kompenzáciu. Prípadne im “požičajte” odborníkov, ktorí budú pracovať na zmenách na vašom dome. Nezabudnite však, že ide o cudzí majetok a každý má právo akékoľvek úpravy odmietnuť. Preto treba plánovať dopredu, so susedmi otvorene komunikovať a váš predaj nehnuteľnosti bude prebiehať bez väčších problémov.

 

V prípade, ak máte otázky, budeme radi, ak nás kontaktujete na tel. čísle 0917 400 058 alebo nám napíšete prostredníctvom formulára na našej webovej stránke www.regallia.sk. Nezabudnite naše tipy sledovať aj na Instagrame.