Sťahovanie do nového domu je často ťažké. Na jednej strane ste nadšení pre zmenu, no na druhej strane je vám clivo, lebo musíte opustiť ten veľký dom plný spomienok. Sťahujete sa do menšieho? Sťahovanie do menšieho môže byť ešte ťažšie… Menšie miesto totiž znamená, že v ňom nebude dostatok miesta pre všetky vaše súčasné veci. Podľa nás ide o super osviežujúcu príležitosť, ktorá môže znamenať nový začiatok. Ak sa zbavíte harabúrd, môžete svoje nové miesto zaplniť vecami, ktoré skutočne milujete a potrebujete, pričom sa v ňom hneď od začiatku budete cítiť ako doma. Ako sa zbaviť nepotrebných vecí tak, aby menší priestor nebol problémom?

Prečítajte si aj: Obhliadka nehnuteľnosti na diaľku – áno alebo nie?

obývačka

1. Všetko robte premyslene

Navštívte váš nový domov (kúpený alebo prenajatý) a zmerajte veľkosť izieb a úložných priestorov. Poznanie priestoru bude vaším merítkom, pretože bude vedieť, koľko vecí si so sebou môžete vziať. Je lepšie podceňovať ako preceňovať.

Pri rozhodovaní, čo si ponechať a čoho sa zbaviť, postupujte od jednej miestnosti k druhej. Najprv sa rozhodnite pre kúsky nábytku, ktoré si plánujete nechať. Ak naozaj poznáte veľkosť vašich nových priestorov, budete mať lepšiu predstavu o tom, koľko miesta vám ešte ostalo. Bude sa vám ľahšie rozhodovať o tom, ktorým veciam poviete ‚áno‘ a ktorým ‚nie‘. 

rozumné balenie

2. Zbavte sa materiálnych vecí, ktoré nepotrebujete

Vytrieďte oblečenie. Je ľahké presviedčať seba samého, že tú 3-ročnú košeľu s nákupným štítkom stále na sebe, môžete ešte niekedy vynosiť. Ak ste ju nenosili doteraz, je nepravdepodobné, že si ju ešte niekedy oblečiete.

Zbavte sa násobkov vecí. Máte viac hrncov na kávu alebo niekoľko sád porcelánu? Nemusíte si nechať všetky. Pri triedení dodržiavajte prísne pravidlá áno / nie. Slovo „možno,“ je zákazané. Vytvorte si kôpku „áno“ vecí a kôpku „nie“ vecí a prinúťte sa k výberu. Ak nie ste presvedčení, či si predmet zaslúži áno, potom je to nie.

Premyslite si, čo urobíte s vecami, ktoré už viac nepotrebujete. Tieto položky už možno nebudete chcieť alebo potrebovať, no oni pravdepodobne budú užitočné pre niekoho iného. Špeciálne predmety môžu byť odovzdané priateľom alebo členom rodiny. Nábytok, domáce potreby, oblečenie a ďalšie predmety v dobrom stave sa dajú predať v bazároch alebo ich môžete darovať sociálne slabším rodinám v okolí.

triedenie šatníka

3. Uchovajte si spomienky

Digitalizujte fotografie, aby ste šetrili miesto a jednoducho ich zdieľajte s rodinou. Fotoalbumy zaberajú príliš veľa priestoru… no buďme k sebe úprimní, ako často nimi naozaj listujeme? Ak sa chcete ubezpečiť, že tieto cenné spomienky ostanú v dobrých rukách, odovzdajte ich svojim deťom, vnukom alebo blízkym priateľom. Takto dáte spomienkam nový život… 🙂

fotografie

 

Sťahovanie je emocionálny proces. Objavíte predmety, ktoré ste roky nevideli a budete sa musieť rozhodnúť, čo s nimi. Doprajte si čas na rozmyslenie, avšak, majte na pamäti svoje priestorové obmedzenia. Vezmite si so sebou to, čo je pre vás skutočne cenné – iba vy môžete rozhodnúť, bez čoho sa nezaobídete.

V prípade, ak máte otázky, budeme radi, ak nás kontaktujete na tel. čísle 0917 400 058 alebo nám napíšete prostredníctvom formulára na našej webovej stránke www.regallia.sk. Nezabudnite naše tipy sledovať aj na Instagrame.