Je všeobecne známe, že jar je najlepším obdobím pre realitný trh. To však neznamená, že by ste nemali predávať a dosahovať zisk aj mimo najlepšej sezóny. Predstavíme vám 5 tipov, ako predať nehnuteľnosť počas jesene rýchlo a výhodne.

Prečítajte si aj: Home staging: Skryté umenie pri predaji domu.

 

Nestrácajte čas

 

Počas jesene je jednoduchšie predať nehnuteľnosť ako v decembri alebo v januári. Ľudia chcú mať sťahovanie čo najskôr za sebou a s príchodom zimy a vianočných sviatkov už chcú pohodlne bývať v novom dome. Preto ak plánujete predávať, nestrácajte čas. Čo najskôr začnite svoj dom pripravovať na predaj. 

 

predaj domu počas jesene

 

 

Profesionálne fotografovanie je výbornou investíciou

 

Svetlo môže byť zradné počas krátkych jesenných dní, preto odporúčame o fotografie požiadať profesionálov. Dobrý fotograf výborne zachytí prirodzené svetlo tak, aby váš interiér aj exteriér vyzerali príťažlivejšie. Pokiaľ viete v predstihu, že počas jesene plánujete predávať, nechajte si zhotoviť fotografie v jarnom štýle.  

 

 

Najmite si realitného agenta

 

To ste už určite počuli mnohokrát – aké sú výhody makléra a prečo predávať s ním alebo bez neho. Pri pomalšom trhu počas jesenných mesiacov vám profesionál pomôže nehnuteľnosť predať rýchlejšie a výhodnejšie. Nebojte sa opýtať na stratégie predaja mimo hlavnú sezónu. So skúseným maklérom svoj dom alebo byt predáte rýchlo a výhodne aj počas jesene

 

Predaj domu počas jesene

 

 

Naceňte svoju nehnuteľnosť na predaj

 

Majte na pamäti, že ceny nehnuteľností sa môžu počas jesene líšiť od jarných cien. Nerátajte s viacerými ponukami, ktoré by cenu zvýšili. Napriek tomu sa uistite, aby vám konečná suma vyhovovala a nebojte sa odmietnuť príliš nízke ponuky. Pozor ale na príliš vysokú cenu, ktorou kupca môžete odradiť. Viac sa o tejto téme zmieňujeme v tomto článku

 

 

Opravte a skontrolujte

 

Uistite sa, že ste vyriešili všetky hlavné problémy, ktoré by mohli byť problémové pri inšpekcii. Pri pomalšom trhu nechcete poskytnúť kupujúcemu žiadne páky na zníženie ceny. Zamerajte sa aj na nedostatky, ktoré sa môžu objaviť v chladnejších mesiacoch – izolácia okien a dverí, filtre na vykurovacom systéme a podobne. 

 

 

Nezabudnite naše tipy sledovať aj na Instagrame.